December 2010

Nový rok

31. december 2010 at 19:50 | Kate |  Information
Asi jste nečekali že se tu jěště ukážu. No patřím k těm lidem co na Silvestra nikam nejdou, asi budu sedět u tv. Co vy taky sedíte doma, nebo u příbuzných? Nebo jste šli někam slavit? Na nový rok se těším mám tu pro vás přání.Je to takový strašně krátký článek. Na blog jsem začala pořádně chodit až v prosinci, mám rádost z každého komentu, baví mě psát články a znáte to. SB moc nemám ale mám vás ráda. Jsou to mé 1 vánoce a silvestr na blogu, snad nebude poslední.
Do nového roku vám všem přeju oceán zdraví,moře lásky, řeku štěstí, potok radosti a jen pramínek všedních starostí. :))

Muffins

31. december 2010 at 8:10 | Kate |  Food
Muffiny pochází z Ameriky asi z 18 století, ale tehdy bylo míň receptů. Miluju muffiny. Nemám na ně ale žádný recept, vždy když jsem je zkoušela dělat podle receptu, nechutnali tak jak bych si přála, nebo se nepovedli. Dělám je z prášku vitana. Vím že receptů je hodně ale nevím jaký si mám vybrat, navíc tahle je to jednodušší. Muffiny se dělají různé: Vanilkové, čokoládové, borůvkové, plněné, posypané kokosem,jahodové, dvoubarevné a další. Nejradši mám tyhle čokoládové, ovocné moc nemusím. Jaké máte rádi vy? Máte na ně nějaký recept?

Malé moučníky

Sypká směs z obilovin pro přípravu moučníku.

PŘIDÁTE:
1 vejce
150 ml mléka
65 g, cca 1 / 4 másla

Malé děti

27. december 2010 at 16:40 | Kate |  Life
Všimla jsem si že dnešní malé děti jsou dost jiné než když jsme byli malí třeba my nebo naši rodiče. Třeba ti co chodí do školky. Pořád opakují fráze které slyší v animovaných dětských serialech. Třeba bratránek pořád říká "My to dokážeme, jsme tým." nebo "Zabiju tě." a nebo jiný blbosti jako "Musíme najít portál." Prostě to co slyší v televizi. Není jedinej, dělají to tak skoro všechny děti. Někdy je to sranda, ale mě takhle přijdou všechny malé děti stejné, mluví stejně a chovají se podobně. Někdo je hodnější někdo zlobivější. I když není pravda že by seděly pořád jen před televizí, třeba si hrají. Hraček mají na výběr spoustu. Děti chtějí hračky které vidí v tv, v reklamě nebo ve filmu (např v toy story).Taky hodně počítačových her je od 3 let, tak dost dětí už ve 4 letech sedí u pc.  

Mají to dnešní děti v životě těžší? Tak to nevím, ale zdá se mi že jo. Třeba ve školce, pořád se perou ubližují si a nadávají. Některé děti si nevzbírají kamarády podle toho jak jsou sympatičtí ale třeba podle toho kdo má víc hraček, nebo se líp pere.

No nic proti dětem, mám je celkem ráda. Jen říkam že jsou jiné než jsme byli my. Co myslíte? 

Co nového o vánocích

27. december 2010 at 16:12 | Kate |  What's up?
Snad to nebude nějaký nudný článek na nic který nikdo nečte.Spíš bych měla napsat něco pořádného ale kdyby vás zajímalo co je nového u mě, tak čtěte. Nejdřív se chci omluvit že jsem tu nebyla a neobíhala, ale asi je vám jasný proč ;) Napadlo mě na jaké téma bych mohla napsat článek, tak snad se tu brzy objeví.Moje vánoce byli super ;) dostala jsem co jsem si přála a taky nějaké překvapení.Oblečení, hry, nějaký sprcháče, soda stream, kvetoucí čaj, hlavolam, knížky, předplatné časopisu a pár dalších věcí. Snad i vy jste dostali vše co jste si přáli. Včera jsme byli u babičky, bydlí skoro na Slovensku, předtím u nás byla teta s rodinou. Jsem ráda že mám prázdniny. Jak se máte vy?
PS: pokud tu bude někde blbě y a z tak prominte, jsem na jiném pc.

Předvánoční

22. december 2010 at 20:16 | Kate |  About me
Konečně vánoční prázdniny. Dárky už mám nakoupené. Mamce jsem objednala něco u oriflamu a pro taťku mám knížku pro kutili :D. S bráchou si nic dávat nebudeme, protože jsem nic pořádnýho nesehnala a on pro mě taky dárek nemá. Obchůdky jsem si prošla pěkně na poslední chvíli. Jenom v menším městečku kam chodím do školy, nechtělo se mi jezdit do Brna, do těch přecpaných obchoďáků. V pondělí k nám přijel vánoční kamion. Ale já jsem šla jenom ke stánkům, protože se mi nechtělo čekat až do 5. Včera jsme měli jazykový, projektový vánoční den. Já chodím do Španělštiny, měli jsme prostě prezentace jednotlivých zemí, jak slaví vánoce. Dneska jsme byli na kuželkách. No moc mi to nešlo, ale bylo to v pohodě, potom jsme se dívali na Bídníky. Skonšili jsme kolem 12 a potom jsem pčkala do 1. Šla jsem se ostříhat, pokud by někoho zajímalo jak to dopadlo, tady máte fotku. Jinak vám všem přeju šťastný a veselý vánoce :))

Bolest na duši

21. december 2010 at 21:01 | Kate |  Feelings
I když jsem celkem optimistka, mívám chvilky, kdy mi připadá celý svět na nic. Nevím jak dál...mám nějaký problém a netuším jak ho řešit. Hodně se tím trápím a jsem smutná. Když mám smutné kamarádky, vždycky se jím snažím pomoct a poradit. Jenže se svými problémy se nerada svěřuju, i když vím že by mi to pomohlo. Nevím, proč si myslím že moje problémy nikoho nezajímají. Třeba jsem smutná, chci někomu říct co se mi stalo ale většinou nejsem konkrétní. Pomáhají mi některé písničky a citáty a hlavně si s někým promluvit, i když je to těžké. Žiju pro své přátele a pro lidi, co mě mají rádi. Bolest na duši je pro mě takový ten pocit, kdyvás bolí břicho, je to taková beznaděj, a hrozný smutek.  Takovej ten pocit že se vám život hroutí jako domeček z karet. Vyčítám si co se stalo a pořád danou situaci rozebírám. Mohla jsem něco udělat jinak? Co jsem udělala špatně? Jak to napravit?
Nebývám smutná nějak často. To ne, ale když jsme smutná, opravdu to bolí. Nestává se mi že bych byla smutná jen tak z ničeho nic. Vždycky mám nějaký důvod, podezdření. Nebo se prostě bojím že se něco podělá, bojím se že přijdu o své přátele. I když vím že i ostatní lidé mají problémy, často větší než já, tak ve chvíli kdy jsme smutná je to pro mě nepodstatné. Vždycky mi připadá, že ten můj problém je úplně něco jiného. Vím že to není pravda, nemám větší problémy než ostatní lidé. Smutní můžete být z různých důvodů, kvůli klukovovi, když se pohádáte s přáteli, když vás někdo pomlouvá, když ztratíte někoho na kom vám záleželo, když vám někdo ubližuje, když vás někdo otravuje, když vám umře někdo blízký, když ztratíte kamaráda, když se vám změní život, když vám někdo překazí vaše plány, kvůli rodině, kvůli známkám (to je podle mě blbost ale jsou lidé kteří jsou kvůli tomu opravdu smutní) nebo existuje i spousta dalších provblémů. Nepíšu to proto že by se mi tohle všechno stalo, naštěstí nestalo a doufám že ani nestane, ale znám lidi které trápí právě tohle, a vlastně něco z toho i mě. Zaleží na okolnostech, někdy mám dny kdy jsem opravdu smutná. Moc často to naštěstí nebývá. Asi vás občas taky něco z toho trápí. Proč vlastně existují problémy, proč nám musí pořád někdo ubližovat, proč život nemůže být prostě jednoduchý? Nebylo by to hezčí...nevím jak vám ale mě by se bez problémů a některých lidí určitě žilo líp...

Moje vánoce, kdysi dávno

18. december 2010 at 8:25 | Kate |  About me
stormeek
Něco vánočního. Taky mě chytli vánoce takže píšu, spíš o tom jak jsem si představovala Ježíška a vánoce, když jsem byla malá :D. Když jsem chodila do školky přestavovala jsem si to asi takhle:

Ježíška jsem si představovala, jako Ježka, se zlatými bodlinami, asi tak velkého, aby prošel oknem (:D). Ježek Ježíšek nechodil po 4, ale po dvou a neměl čumák ale normální obličej (myslím). Vždycky se spouštěl po zlatém řetězu. A přišel oknem ke stromečku, zazvonil na zvoneček.

Nejdřív jsem mu dopisy kreslila. Tehdy, asi ve 4 letech jsem vymyslela že Ježíšek ty dárky o které napíšu, všechny koupí a dá je buď mě nebo někomu jinému. Takhle nějak mi to asi řekla babička, ale já si to převzala po svým, Brala jsem to asi takhle: Napíšu o 10 dárků, Ježíšek  je koupí, takže jsou vlastně "moje" ale potom ty "moje" dárky dá někomu jinýmu. Tehdy jsem kvůli tomu byla dost smutná a naštvaná. No jo šílený :D A jak jste si Ježíška představovali vy?

Pozděj, jsem tu teorii samozdřejmě vylepšila, a taky jsem zjistila že Ježíšek neexistuje, ale nebylo mi to nějak extra líto. Protože mi rodiče nikdy neřekli že přímo neexistuje, spíš mi říkali že Jěžíšek by to všechno nestihl (tolik milionů dárků) tak mu s něčím pomůžou, a koupí něco i oni.

Vánoce

14. december 2010 at 17:32 | Kate |  Life
Určitě se taky těšíte na vánoce. My jsme teď o víkendu pekli cukroví. Máme upečený americký sušenky, ořechový bochánky, válečky a kuličky. Perníčky jsme pekli už v listopadu. Ale ne nebudu vám tu vyjmenovávát cukroví, protože to stejně nikoho nezajímá (:D). Co vy už pečete?

Protože jsem z vesnice, tak máme venku sníh, tahle zasněžená krajinka je hezká, i když sněhu není moc, takže doufám že jěště napadne. Protože to pomalu taje :( ale snad to jěště aspon týden vydrží.

Tak potom tu máme vánoční výzdobu. No na to já moc nejsem, ale máme na oknech takový ty nalepovací vločky a sněhuláky :D. Říkám si že na vánoční úklid je času dost. Taky mám adventní věnec, svíčku s vůní vanilky, vánoční dečky (na nábytek, poličky a tak..to asi nevysvětlím, prostě takový ty maý ubrusy) budeme mít vánoční ubrus.

"Ježíškovi" jsem psala už v listopadu. Abyste to pochopili, nepíšu proto že bych si myslela že existuje (:D) ale protože to beru jako takovou svou vánoční tradici, už když jsem byla malá tak jsem kreslila co bych si přála. Nejaký zvláštní přání nemám, jako asi každá holkasi přeju oblečení, líčidla, nějakou hru na pc. a možná plyšáka do sbírky (taky tradice) psala jsem toho víc ale nebudu to všechno vypisovat. A vlastně ani na téma týdne psát nebudu. Ale na nějaké téma bych napsat článek mohla.

Tak se mějte krásně, nějak přežijte šolu a kdo jste nemocní brzo se uzdravte. Vím že tohle je takovej ten článek o všem a o ničem, ale co taky odemě jiného čekat, že? ;D napište koment pls
PS: Ou, teď sem si všimla že jsem při psaní článku snědla půl krabice tofifee :D

Vivisekce :((

11. december 2010 at 16:56 | Kate |  Pets
Zdroj:http://pravazvirat.blog.cz/
Proč sem dávám zkopírovaný článek? Protože tohle je hrozné! Dejte si to na blog, nebo to pošlete známí pokud taky bojujete za práva zvířat a pokud vám vadí co se děje! :((


Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?

Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?

Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast
Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.


Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat


Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?

Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že???

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.

Proto vás prosím, pošlete tuto zprávu všem lidem, kterým není příroda lhostejná a na konec se podepište (přes E-mail). A ještě to dejte na svoje blogy pokud chcete.

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jaká je to hrozná smrt pod rukama řezníka?

Už jste se někdy zamysleli nad tím, že denně kvůli nám umírají bezbranné životy?


Už jste se někdy zamysleli nad tím, že zvířata putující na jatka mají také právo žít?


Už jste se někdy zamysleli nad tím, že oni mají také rodiny a znají pocity štěstí?


Už jste se někdy zamysleli nad tím, že to, co vám přijde jako normální jídlo - párek, kuře... dříve žilo a chtělo žít, ale kvůli nám muselo zemřít?


Už jste se někdy zamysleli nad tím, jaká je to hrůza trpět před tím, než zamřete?


Už jste někdy poznali ztrátu svého nejbližního?

Oni ji poznávají stále.
A umírá jich čím dál tím více.

Pomozte nám to zastavit.
Oni naši pomoc potřebují.
Neznamená, že když nemohou mluvit, že jsou bezcenní.
Pošlete toto všem svým známým, jakkoukoliv formou ( e-mail, dopis, ICQ...)
Bez vás jejich utrpení nezastavíme!!!
Miliony zvířat budou na celém světě bezvíznamně umírat s našim svolením.
Svědek, který nemluví se stává tichým komplicem. Myslete na to prosím, až toto budete číst.

Rodina Morgan

11. december 2010 at 10:01 | Kate |  The sims 2
Napadlo mě že bych s touhle rodinou mohla udělat i komix. A nebo příběh. Do příběhu bych vždycky vložilapár fotek. A komix je prostě komix, totky a text. Hlasujte prosím v anketě co byste radši. Zatím sem dám úvod jakoby ke komixu ale může být i k příběhu. Pište jak se vám to líbí :)
Berte to tak, že je to můj 1 komix/ příběh, takže má dost chyb.

1
Tohle je Alyson. Alyson miluje zvířata a ráda maluje. Má ráda svou kočku Night. Ke své dceři si ale žádný velký vztah nevytvořila. Je hodně přemýšlivá, jakoby snílek. Má spíš menší okruh přátel. Alyson je uzavřená, nikdo nemůže říct že ji doopravdy zná. Miluje  svého manžela Craiga, bere ho za svou životní lásku.
2
Craig je pracovitý a má rád svou rodinu. Ve své manželce se nikdy moc nevyzná. Craig je občasný sportovec.Pracuje jako oceánolog a práce ho baví. Nancy má moc rád ale těší se až vyroste, přecijenom, batolata jen břečí, spí, jí a smrdí.

Info ke komixu: Komix je hlavně o Nancy, o tom jak se vyrovná s událostmi které postihnou její rodinu. Ze začátku bude v komixu jedna tragická událost od které se vše odvyjí. Pozděj bude Nancy samozřejmě starší, tak bude vyprávět komix ona ale teď je ještě batole.