January 2011

Tak zítra výzo

30. january 2011 at 18:13 | Kate |  Life
Na výzo se asi moc netěšíte, i když jak kdo. Já jsem si špatné známky opravila, vyznamenání nemám a mám hodně 2 ale 3 žádnou.Přestantě se stresovat, oni to rodiče přežijou a nic vám nakonec neudělají. Musíte je na to dopředu připravit a ukázat že je vám to líto. Na každé rodiče platí něco jiného ale možná pomůže když teď dostanete z nějaké písemky, nebo zkoušení dobrou známku. Aby jste rodičům dokázali že jste se zlepšili. O špatným známách jim řekněte dopředu. Mamka asi nebude mít radost když se jí přijdete se známkami "pochlobit" do práce, když uvidí trojky místo 2 které čekala asi radost mít nebude. Tím spíš že se bude muset "pochlubit" zvědavým kolegyním.

Buďte upřímní, nevymýšlejte si že vám známka utekla (rodiče by mohli přijít na to jak to bylo) raději projevte lítost (i kdyby vám ty známky byli jedno, nezkoušejte to rodičům říkat) je dobré když řeknete kterou známku jste si opravili. Třeba řekněte že místo pěti 3 máte 4 ale moc si nevymýšlejte (raději vůbec).

Pokud vám dělají starosti spíš jiní příbuzní, tak zkuste poprosit rodiče aby je na horší známky trošku připravili. Zeptejte se rodičů (opatrně) jestli je opradu nutné ukazovat vysvědčení všem tetám. Vysvětlete jim že nechcete špatné známky všem ukazovat, protože v 2 pololetí se určitě zlepšíte.

Můžete zkusit rodičům před vysvědčením víc pomáhat ale tohle podlézání se nemusí vyplatit. Mamka bude sice ráda že jí pomůžete s úklidem ale když hned jakmile vezmete vysavač do ruky, spostíte o 4 na vysvědčení, bude to nápadné a mamka vám to určitě nezapomene připomenout až budete chtít něco jiného.

Přeju vám samé dobré známky a aby jste vysvědčení ve zdraví přežili. Držím palce, pa :) a ještě otázka jaké budete mít známky?

Téma týdne

30. january 2011 at 11:43 | Kate |  Blog world
Téma týdne býva většinou zajímavé přeto nechápu proč na něj píše tolik blogerů. Vždyť přece každý chce být originální a psát svoje články. Když ale dojde na téma týdne píšeme jako ovce skoro všichni. Někdo častěj, někdo občas někdo výjmečně ale existuje vůbec někdo kdo nikdy na téma týdne nepsal?

Možná si to neuvědomujeme ale na stejné téma píše třeba tisíc blogerů, tak čím chcete zaujmout? Pokud jste opravdu dobří tak se vám to možná povede. Jinak si váš článek nejspíš moc lidí nepřečte, právě proto že takových článků už četli třeba 10 a nebaví je to. Nebo si přečtou a budou srovnávat, pokud nejste moc dobří asi z toho radost mít nebudete. Fajn někomu třeba kritika nevadí.xo

Téma týdne má určitě taky své výhody, můžete si tak zviditelnit blog. Nebo vás téma prostě zaujme, máte k němu co napsat tak píšete.

Někdo píše na téma týdne protože nemá dost vlastních nápadů, nebo se mu nechce žádné vlastní téma vymýšlet. Jenže čtenáři určitě víc ocení originální článek, než takový který je podobný ostatním.

A úplně "nejlepší" jsou ti kteří píši na téma týdne jenom proto aby psali. Třeba téma týdne je sebevražda,


jsou blogeři kteří k tomuhle tématu vůbec nemají co napsat¨, píšou třeba jen krátký nesmyslný článek jen proto aby něco napsali. No, nad těmi se vždycky jen pousměji.

Tak bych to řekla asi tahkle: Pokud vás téma zaujme pište, pokud ne, kašlete na to a popřemýšlejte jestli by jste radši nenapsali něco originálnějšího na jiné téma.

Okamžik. Dvojtečka.Tady

29. january 2011 at 7:05 | Kate |  Things

.z
Vybrat básničku na recitační soutěž není lehké. Šla jsem do
knihovny a půjčila jsem si 5 knih s poezií. Většina byla od Skácela, kterého nám doporučovala učitelka. Nemá ráda klasické autory jejich básničky se jí zdají  ohrané a nezajímavé. Nemá ráda  kytici, ze které bych si určitě básničku vybrala. Musíme mít známého autora.

Nakonec jsem si půjčila také knížku Okamžik. Dvojtečka.Tady od Wislawy Szymborské. Kniha mě zaujala hlavně vzhledem a názvem a básničky v ní se mi hned zalíbili. Spousta jich byla moc krátkých, musíme mít nějakou delší básničku. Nakonec jsem si vybrala básničku Patnáctiletá která vypráví o ženě která se v myšlenkách setká se sebou jako patnáctiletou. Říká si že se změnila, ted po několika letech je úplně jiná. Vyprávý o tom jak by takové setkání mohlo probíhat. Nejdřív mi nebylo úplně jasné o čem básnička je ale potom jsem pochopila.

as report about you

28. january 2011 at 21:04 | Kate |  SB
Nejsem jediná ale hci vám něco napsat, chci vám napsat jak se mi líbí vaše blogy a proč. Hodotím max 10 bodů. Nehodnotím je jak se mi blog líbí, vůbec nehodnotím styl a design, spíš to jaké jste sb, jestli sem chodíte a jestli ráda chodím na váš blog.
1) Vivinka
Nevím jestli sem nechodíš, nebo jen nepíšeš komentáře
Dřív jsi sem chodila častěj, teď ani ne jednou týdně.
Na blogu máš hlavně návody a to co vyrábíš (klikačky, designy...)
Líbí se mi tvůj jednoduchý styl psaní
PS: Byla bych ráda kdyby jsi na můj blog chodila častěj, jinak jsi fajn SB
8/10

2)Lollipop
Normálně sem chodíš alespn 1 týdně
ted jsi měla blogovou pauzu, takže to chápu že jsi tu nebyla
Na blogu máš články o tobě, zábavu, modu, fotky, celebrity
Tady čtu všechno možné, líbí se mi zábava, tvé deníkové zápisy a ostatní
PS: Jsi fajn SB
8/10

3)Adelle
Moc sem nechodíš alespon měsíc jsi tu nebyla
Já na tvůj blog chodím 3x týdně, ty na mě kašleš
Na blogu máš články o Connie (pesanka) o tobě, všechno možné, celebrity
Na tvůj blog chodím ráda, baví mě číst o tobě a Connie
PS: Chod sem častěj, já na tvůj blog chodím a nechci tě mazat ze SB
7/10

4) Jessie
Občas sem zajdeš ale ted to moc často ne
Měla jsi blogovou pauzu, takže chápu ale snad sem budeš chodit častěji
Na blogu máš články o celebritách, soutěže a občas článek na téma
Baví mě číst o celebritách, protože máš vlastní čláky, baví mě články na téma
PS: Ráda chodím na tvůj blog, taky bych tam měla chodit častěj
8/10

5)Ajuš
Chodíš sem několikrát týdně :) skoro každý den
Na blogu máš hlavně články o my chem, písničky a o články tobě a deník
Nejradši čtu tvůj deník a članky o tobě, písničky si taky ráda poslechnu
PS: Ty jsi prostě super SB vždycky poradíš, a píšeš nádherné články
10/10

Buttonka
do SB nepatří ale kdybych o tobě měla něco napsat tak jen
Miluju tvé články, vždycky netrpělivě čekám na další
Na blogu máš deníček a tvorbu
 ty jsi moje první blogová kamarádka
a na tvůj blog se budu vždycky ráda vracet ♥
10/10

Rowan
Taky se nedá říct že by jsme byli přímo SB ale něco bych napsala
Tvoje povídky a články mě vždycky zaujmou a baví mě je číst
Na blogu máš svou tvorbu, články na téma 
Nenechám si ujít žádnou povídku
10/10

Tohle hodnocení jsem psala docela dlouho a snažila jsem se být upřímná. Moje neoblíbenější blogerky jsou Rowan, Buttonka a Ajuš. Na vás já prostě nemám :)
a i těm ostatním návštěvníkům co sem občas přijdou děkuju

Přednastaveno a proč

28. january 2011 at 18:31 | Kate |  Information

Spoustu jsem toho tady pro vás přednastavila. Protože vy by jste si to stejně dneska (v pátek)všechno nepřečetli, ale neznamená to že bych jela někam pryč, to ne, jsem tady a každý den sleduju případné komentáře :) Dneska mám psací náladu, takže těch článkům jsem napsala víc. Mám tu taky jeden na téma výzo, nejdřív jsem ho chtěla uveřejnit až v pondělí ráno, ale to by si nikdo nestihl přečíst x) tak jsem vybrala neděli večer. Články jsou většinou na téma (ale ne týdne) tak je tady budete mít během 3 dnů.


O přestávkách

28. january 2011 at 16:34 | Kate |  Life
Všimla jsem si že lidi můžete rozdělit do několika skupin, podle chování o přestávkách.
V každé třídě nemusí být všechny skupiny, třeba v naší třídě všechny nejsou.


1)Ti kteří sedí ve velkém hloučku spolužáků, nebo se svou partou, většinou hlavní skupinka lidí kteří si povídají. Nebo také ti co mají přehled.

2)Ti kteří jsou v menším hloučku přátel, spolužáků. Může to být jedna parta.

3)Ti kteří si povídají s jednou kamarádkou, ale nemusí to být pokaždé ta samá.

4)Ti kteří jsou hlavně s jednou nej kámoškou, s tou jsou (skoro) pořád, nerozlučné.

5) Ti kteří sice se spolužáky občas něco prohodí, ale nebývají v hlavní skupině, povídají si třeba chvilku s jednou kámoškou a nebo poslouchají hudbu, nebo dělají cokoli jiného.

6)Ti co se nebaví s nikým, jen výjmečně něco prohodí. Nemusí být neoblíbení, možná si se spolužáky jen nerozumí.

7)Ti co to střídají, jednou sedí sami, podruhé s nej kámoškou, jindy ve velkém hloučku spolužáků...

Souhlasíte, nebo ne? Kam by jste zařadili sebe? Přidali by jste nějakou skupinu.

Já a blogy

21. january 2011 at 22:07 | Kate |  Blog world
Mohla bych o sobě říct že jsem docela častá návštěvnice jiných blogů. Pokud mě zaujmou články, na ten blog se budu často vracet, aniž bychom museli být sb. Jsem pravidelná návštěvnice asi 10 blogů, a některé navštěvuji občas. Samozřejmě to nejsou všechno mé sb, spousta jich ani na můj blog nechodí ale to mi nevadí. Někdo bere návštěvu ostatních blogů jako povinost, chodí třeba jen na blogy svých sb ale já ne.

Říkám si že bych to neměla přehánět a netrávit na jiných blozích víc než 2 hodiny denně. I hodina denně je hodně ale já se těch svých oblíbených blogů prostě nechci vzdát, obzvlášť těch které mám tak ráda. Vždycky mě bavilo psát komentáře k článkům na cizích blozích, nikdy jsem ale nebyla velká kritička ale rozhodně jsem si nevýmýšlela když jsem psala že se mi nějaké články líbí.

Než jsem se začala víc věnovat svému blogu, navštěvovala jsem jen 2 jiné blogy. A teď je jich najednou tolik. Je to zvláštní, protože většinu těch blogů jsem si nenašla přes svůj blog. Kdybych chtěla, můžu to zabalit a nechodit na žádné blogy, není to moje povinost. Jenže já nechci. A lhala bych kdybych napsala že byste mi vůbec nechyběli.

Rozhodla jsem se na blozích a celkově na netu, trávit míň času protože nechci aby se ze mě stala závislačka na blozích. Toho jsem se bála když jsem blog zakládala. Nechtěla jsem trávit na blozích víc než hodinu denně, být závislá na blogu a přidávat články každý den (neznamená to nutně závislost ale...) nechci aby byl blog důležitou součástí mého života, protože je to přecijen virtuální svět.

Nemyslím že někdy budu mít hodně navštěvovaný blog ale nevadí mi to protože ho navštěvujete VY. Ti co si právě teď čtou tento článek. Nelituju toho že jsem si blog založila, že jsem se tak rozhodla, i když jsem váhala. A hlavně nelituji super článků co jsem přečetla na jiných blozích, ty deníčky a povídky. Tohle by mi chybělo.

Učení, škola a známky

18. january 2011 at 19:44 | Kate |  Things
Měla bych se jít učit. Jenže problém je v tom odtrhnout se od pc a opravdu se učit jít. Už se chystám učit asi půl hodiny a ještě jsem nezačala. Začít bych měla nebo moje známky dopadnou hodně špatně. Vyznamenání mít určitě nebudu ale pokusím  se vylepšit nerozhodn známky, u některých se mi to už povedlo.

Možná máte podobný problém přinutit se k učení? Co vám pomůže? Já to většinou dlouho odkládám a učit se du až večer, ale pokud píšeme nějakou písemku, nebo mám úkol tak dřív. Jenže problém je v tom když se mám učit něco na zkoušení, třeba když 100 % nevím jestli mě bude zkoušet, prostě naučit se něco jen tak. Nebo mám problém učit se na písemku 3 dny dopředu.
Ja vím že nechcete číst článek o blbé škole které máte všichni plný zuby, ale já se chtěla vykecat.

Tak a teď už opravdu vypínám pc a jdu se učit Češtinu, rozhodne mi to o známce.

V učení vám držím palce, nějak to přežijde ;)

Zmatená

18. january 2011 at 17:28 | Kate |  Feelings
Je tu něco o čem jsem chtěla psát. Ale napsala jsem si to jen do deníku, protože bych své pocity nedokázala zformulovat do článku a také je to příliš osobní. Nestalo se mi nic špatného (nepočítáme známky) ani nic velkého, ale všechny ty menší události. A ani já sama nevím co si mám o tom myslet tak pochybuji že by jste to pochopili vy. Proto sem napíšu jen ztakové střípky ze života. Ještě vám prozradím že si chci koupit knihu Tajemství. Možná jste ji někdo četli, nebo viděli film?


"Cítím se zmatená. Ale ne smutně a nešťastně zmatená, spíš spokojená, zasněná."

"...říkáte si že by jste měli zastavit a přemýšlet ale něco vás nutí jít dál a neohlížet se..."

"Uvědomili jste si jací opravdu jste..."

Mám pocit že tohle je důležitý mezník v mém životě

"Co když ta o které jste si několik let mysleli že je stejná, je úplně jiná, váš pravý opak...?"

A vy si to uvědomíte jen náhodou. Potom nad tím ale musíte strašně dlouho přemýšlet.

...a když už to píšu musí napsat jěště jednu důležitou větu... 

"Děkuju, strašně moc děkuju!"

"A doufám že se nic nepodělá...snad bude vše v pohodě a já budu šťastná."

Vesmír-jednou nás zničí...?

15. january 2011 at 20:56 | Kate |  Life
Když přemýšlím o tom co je to vesmír, kdo ho vytvořil a proč tu je, napadá mě spousta otázek. Pokusím se vám trochu vysvětlit svou teorii o vesmíru. Je to jen můj názor a taková teorie o tom jak by to mohlo vypadat. Co si o tom myslíte vy? :)

vs


Je možné že vesmír někdo naprogramoval? Nebo se vesmír naprogramoval sám? Abych vám svou teorii nějak vysvětlila. Představte si vesmír jako počítačovou hru. Stačí kliknout myší a spadne asteroid, vybuchne sopka, nebo způsobíte jinou katastrofu. Taková hra se můsí naprogramovat a nebo vytvořit. 
PS: Nemyslím si že vesmír je počítačová hra, je to jen příklad abyste si to dokázali představit a pochopili jak to myslím. Na počátku byl velký třesk. Ale věděli jste, že po velkém třesku nastal podle jedné vědecké teorie (jmenuje se kvantová) "Planckův čas" ten trval 10-43 sekund (to je asi 0, a za ní čtyřicet dva 0 a potom 1) nikdo neví co se v tomto čase dělo.
 Programoval se tehdy vesmír? Je možné že se tehdy vytvořili vesmírné zákony?
Ale kdo stvořil vesmír? Vytvořil/naprogramoval se sám? Je také možné že vesmír vytvořilo a naprogramovalo něco jako bůh. Určitě to ale nebyl člověk. Možná jste už někde četli o zvláštních pravidelných útvarech ve vesmíru, a podobných zajímavých jevech. Je možné, že to byl záměr, vytvořit tyto zvláštní útvary?

Proč byl vesmír vytvořen? Tak na to žádnou teorii nemám.

Chce nás to co vytvořilo vesmír zničit? Je to možné? Myslím že ano a chce to nejpíš udělat právě prostřednictvím přírodních katastrof, a hlavně nemocí. Vznikají stále nové nemoci, viry a bakterii. Třeba nás to zničí stejně jako to zabilo dinosaury. Také je tady otázka proč nás to vytvořilo (nemyslím jen lidi ale veškerý život na planetě) když se nás snaží zničit. Možná že se život tady nějak zvrl nebo stvořiteli vesmíru se přestalo líbit že žijeme. Lidé tu ale nejspíš nebudou věčně, myslím že dřív nebo později nás stejně něco zničí.

Vesmír má svoje zákony. Např. Nic nemůže být rychlejší než rychlost světla. Kdo ty zákony vytvořil? Je jich mnoho a bez nich by vesmír nemohl existovat. Tedy abych to upřisnila nemohl by existovat vesmír tak, jak ho známe. Byl by úplně jiný, nedovedu si představit jak by vypadal.

Na závěr zajímá mě co si o tom myslíte, jestli vám moje teorie dává alespoň trochu smysl nebo si říkáte že je to úplná blbost?