Vesmír-jednou nás zničí...?

15. january 2011 at 20:56 | Kate |  Life
Když přemýšlím o tom co je to vesmír, kdo ho vytvořil a proč tu je, napadá mě spousta otázek. Pokusím se vám trochu vysvětlit svou teorii o vesmíru. Je to jen můj názor a taková teorie o tom jak by to mohlo vypadat. Co si o tom myslíte vy? :)

vs


Je možné že vesmír někdo naprogramoval? Nebo se vesmír naprogramoval sám? Abych vám svou teorii nějak vysvětlila. Představte si vesmír jako počítačovou hru. Stačí kliknout myší a spadne asteroid, vybuchne sopka, nebo způsobíte jinou katastrofu. Taková hra se můsí naprogramovat a nebo vytvořit. 
PS: Nemyslím si že vesmír je počítačová hra, je to jen příklad abyste si to dokázali představit a pochopili jak to myslím. Na počátku byl velký třesk. Ale věděli jste, že po velkém třesku nastal podle jedné vědecké teorie (jmenuje se kvantová) "Planckův čas" ten trval 10-43 sekund (to je asi 0, a za ní čtyřicet dva 0 a potom 1) nikdo neví co se v tomto čase dělo.
 Programoval se tehdy vesmír? Je možné že se tehdy vytvořili vesmírné zákony?
Ale kdo stvořil vesmír? Vytvořil/naprogramoval se sám? Je také možné že vesmír vytvořilo a naprogramovalo něco jako bůh. Určitě to ale nebyl člověk. Možná jste už někde četli o zvláštních pravidelných útvarech ve vesmíru, a podobných zajímavých jevech. Je možné, že to byl záměr, vytvořit tyto zvláštní útvary?

Proč byl vesmír vytvořen? Tak na to žádnou teorii nemám.

Chce nás to co vytvořilo vesmír zničit? Je to možné? Myslím že ano a chce to nejpíš udělat právě prostřednictvím přírodních katastrof, a hlavně nemocí. Vznikají stále nové nemoci, viry a bakterii. Třeba nás to zničí stejně jako to zabilo dinosaury. Také je tady otázka proč nás to vytvořilo (nemyslím jen lidi ale veškerý život na planetě) když se nás snaží zničit. Možná že se život tady nějak zvrl nebo stvořiteli vesmíru se přestalo líbit že žijeme. Lidé tu ale nejspíš nebudou věčně, myslím že dřív nebo později nás stejně něco zničí.

Vesmír má svoje zákony. Např. Nic nemůže být rychlejší než rychlost světla. Kdo ty zákony vytvořil? Je jich mnoho a bez nich by vesmír nemohl existovat. Tedy abych to upřisnila nemohl by existovat vesmír tak, jak ho známe. Byl by úplně jiný, nedovedu si představit jak by vypadal.

Na závěr zajímá mě co si o tom myslíte, jestli vám moje teorie dává alespoň trochu smysl nebo si říkáte že je to úplná blbost?
 

1 person judged this article.

Comments

1 Ajush Ajush | Web | 16. january 2011 at 17:00 | React

spomínať tú PC hru... aj tá bola vytvorená preto aby sme tam ničili (vid strielačky)
tak čisto teoreticky,možno sa na nás niekto pekne zabáva :D

2 Vivinka-a Vivinka-a | Web | 16. january 2011 at 19:21 | React

Super článek..! Často přemíšlím nad stejnou věcí a pořád mi to nedává smysl. Je to dost divn jaktožže něco takového vzniklo a kdo to zavinil?!
Ty máš opravdu moooc zajímavé články.. Myslím si asi to sam co ty s tím Vesmírem. Ale takováhle věc se nikdy nevisvětlí, každý si bude myslet něco jiného.. Já mám stejný názor jako TY !! :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement