February 2011

Be the best

27. february 2011 at 19:46 | Kate |  Life
 • Napsat že každý chce být nejlepší, by byla blbost. Nemůžu mluvit za ostatní ;). Znám lidi kteří chtějí být v něčem nejlepší. Nejkrásnější, nejlepší ve sportu, nejúspěšnější, nejlepší v kreslení, nejlepší ve zpěvu atd. Ale může opravdu být někdo úplně nejlepší? Já vím..různí mistři světa, miss, superstar. Ale záležitý na tom jak to bereme, třeba posuzování krásy. Názor na to kdo je nejkrásnější nikdy nebude objektivní...protože každému se líbí něco jiného.
 • Většinou ale pojem nejlepší myslíme jinak. Třeba o člověku který vyhrál soutěž v běhu řekneme že byl nejlepší. I když se určitě najde někdo kdo běhá líp (ale nesoutěžil v této soutěži). Takže v tomto případě být nejlepší neznamená být nejlepší na světě..
 • Já jsem nestála to být v něčem nejlepší. Chtěla jsem být "jen" dobrá. I když mi o to nešlo tak jsem asi 3x v nějaké soutěži nejlepší byla. A proč jsem nechtěla být nejlepší? Protože to má i své stinné stránky. Skoro vždy se najde někdo kdo vám závidí nebo nepřeje úspěch. Samozdřejmě je jen na vás, jestli ho budete brát vážně, nebo ho budete ignorovat. Říká se že lidi kteří se nesnaží být nejlepší v životě ničeho nedosáhnou. Že jen ti nejlepší jsou úspěšní. Tak ráda bych napsala že to není pravda, ale bohužel to vypadá že to pravda je. Třeba se přihlásíte na pracovní pohovor do nějakého zaměstnání, které opravdu chcete získat. O místo se může ucházet 10 opravdu dobrých lidí. Ale potom přijde ten 11, který je nejlepší. Kdo myslíte že práci získá? Přeci on.


 • Nebo děláte přijímačky na střední školu. Pokud patříte mezi ty kteří byli na zš průměrní, měli třeba jednu nebo dvě 3 a několik 2, nemusíte se na školu dostat. Teď si představte že v 9 třídě do které jste chodili bylo 10 lidí kteří měli podobné známky jako vy. Našlo se tam třeba 5 lidí s horšími známkami. A taky pár těch co byli lepší, měli třeba vyznamenání, nebo samé 1 (berte to jako příklad, já nevím jaké máte známky vy nebo jak je na tom vaše třída).
 • Jak je možné že se na školu nedostanete? Protože v příjímačkách jste byli průměrní, a známky máte také průměrné. Jestli na školu brali třeba 60 lidí z 200 našli se prostě ti, kteří byli lepší než vy-nebyli průměrní. A těch 60 nejlepších na školu přijali.
 • Když chcete být nejlepší musíte pro to něco udělat. A- i když je to někdy opravdu těžké- vykašlat se na pomluvy a závistivé kecy. Většinou vám totiž nejvíc ubližují ti kteří v životě ničeho nedosáhli. Nebo vám váš úspěch závidí. Naštěstí né vždy, vás kvůli tomu že jste nejlepší někdo pomlouvá, najde se spousta lidí co vám úspěch přejí. Vždycky se najde někdo kdo je na vás hrdý, kdo vám úpspěch přeje, kdo vás podporuje :)
 • Měli by jste se tedy snažit. Stanovit si nějaký cíl, něco čeho chcete dosáhnout. Třeba- když vás baví kreslení přihlašte se do nějaké soutěže. Jasně že třeba hned na poprvé nevyhrajete, ale můžete to alespoň zkusit. Jestli půjedete do všeho s tím že se to nějak zvládne npočítejte s tím že bz jste mohli být nejlepší. Ať děláte cokoli snažte se to udělat co možná nejlépe.
 • Nikdy si neříkejte, že nemáte na to být v něčem nejlepší.
Každý má na to být nejlepší, stačí jen chtít a snažit se.

 • Víte čem mi záleželo ze všeho vždycky nejvíc? V čem jsem chtěla být vždycky Nejlepší?


Chtěla jsem být nejlepší kamarádka.

pets living fully

26. february 2011 at 17:21 | Kate |  Pets
 • Myslíte si že zvířata nemají pocity? Že nemůžou být šťastní nebo smutní, protože neví co to znamená? Já bych řekla že můžou. • Stačí se podívat na domácí mazlíčky, na kočku která odpočívá ve svém pelíšku. Na psa který radostně štěká. Nebo rybky v akváriu. Domácím mazlíčkům doukážou udělat radost úplně obyčejné věci. Stačí aby kočka chytila myš. Nebo aby pes uviděl svého majitele, jak se vrací z práce. Mají radost.

 • Nebo naopak když zvířatům zemře majitel. Určitě jste někdy slyšeli o tom že tato zvířata zemřela steskem. Ale zvířata nebývají smutná kvůli hloupostem. Kočce není líto že právě zabila myš. Křeček se nenaštve, když se popere s jiným křečkem.
 • A proč? Protože tomu nerozumí, nepřemýšlí nad takovými drobnostmi. Zajímavé že je že zvířata se dokáží radovat z maličkostí. Už jste si všimli jakou má radost pes kterému hodíte oblíbenou hračku? (Pokud ho tedy baví aportovat.) Ale na druhou stranu se trápí jen vážnými věcmi. Třeba když jim někdo ubližuje, když je něco bolí, když jim zemře někdo blízký.
 • Možná by jsme si z nich měli vzít příklad. Neřešit blbosti a radovat se z maličkostí. Oni žijí naplno.Article gone forever

25. february 2011 at 18:35 | Kate

never see the article

Měla jsem napsanej hodně dlouhej článek na téma (nebylo to téma týdne) a když jsem klikla na uveřejnit-normálně se mi zobrazilo nějaký přihlašovací okýnko. Přihlásila jsem se a článek zmizel!!
Není nikde ani v rozepsaných, ani ve smazaných, nezobrazuje se na blogu a prostě- is gone forever :/// Chápete?!
Článek kterej jsem psala alespoň hodinu, propracovala jsem ho, asi 10 minut jsem vymýšlela nadpis a je pryč, zmizel navždy. Nikdy si ho nikdo z vás nepřečte, nikdy se nedozvíte proč beru svět jako černobílý.
Nedozvíte se proč jsem napsala že:
"Events are the same, circumstances change."
*
Je to "jen" článek.Vím ale opravdu jsem chtěla aby jste si ten článek přečetli.Že bych ho psala znova?! Ne ani náhodou ://
Nejdřív mi do článku nešli vkládat obrázky a nic. Byla jsem naštvaná. Ale naštěstí mi Buttonka poradila změnu prohlížeče. Děkuju ti :) Tenhle článek jsem přepsala stalo se mi to už před hodinou. Už nejsem tak naštvaná a vložím i nějaký ten obrázek.

Kosmická dvojčata

20. february 2011 at 20:25 | Kate |  Life
Možná, že už jste o tom někdy slyšeli. 
2 lidé kteří se k sobě hodí. Zapadají do sebe jako 2 dílky puzzle. Jako by jste se setkali se svým druhým já. Nemusíte být vůbec příbuzní, můžete být z úplně jiné země, města. Nemusíte si být ani podobní. Nemusíte být ani stejně staří. Je otázka jestli každý nějaké kosmické dvojče má..
A jestli můžete mít kosmických dvojčat víc..?
Co dvojčata spojuje?
Povaha, chování, způsob vyjadřování, je možné že mají podobné zájmy.
Jak víte že jste potkali kosmické dvojče? Ráda bych napsala že to prostě cítíte, ale nejsem si tím jistá. Asi to vypozorujete. Připadá vám že třeba zrovna takového člověka by jste chtěli mít za sourozence nebo kamaráda.

Říká se že každý člověk je originál. Chtěli by jste mít kosmické dvojče? Já: Nevím, možná jsem už své kosmické dvojče potkala. Ale opravdu to bylo mé kosmické dvojče? Byla to kamarádka která měla skoro stejnou povahu jako já. Jen byla o 3 roky mladší, připadala mi úplně jako já dřív. Vzhledem jsme si podobné nebyli. Zdálo se mi jako bych potkala mladší ségru (ne, opravdu nejsme příbuzné).

Existují spřízněné duše? Muž a žena kteří k sobě patří. Ale zrovna na spřízněné duše já nevěřím. Nevěřím že někde existuje jen 1 člověk ke kterému patříte. Myslím že do koho se zamilujete, s kým budete šťastní, není předem dané.

Rybky

20. february 2011 at 14:16 | Kate |  Pets
Pořídili jsme si akvárko, byl to dárek k bráchovým narozkám. Máme ho teprve od pátku. Ryby pořád plavali (:D) takže se mi je nepovedlo vyfotit, tyhle nejsou moje vlastní ale stejně jsem sem dala pár fotek z http://zverimex.kvalitne.cz/ aby jste měli představu o čem píšu :)

6 neonek


 2 Skaláry, máme 1 bílou a druhou černobílou


2 Parmičky pětipruhé (našla jsem ale fotku 4 pruhé, ty moje parmičky mají 5 pruhů :D)

Parmička čtyřpruhá (Barbus tetrazona) hledá potravu na dně nádrže

Mečovky máme taky 2Rybky jsou fakt pěkný. Neonky ale plavou pořád u dna.  Já jsem si chtěla koupit "nema" ale máme sladkovodní akvárko :D Do akvária jsme rybám dali barevné kamínky, rostliny (umělé) nějakou skrýš. Topítko, aby tam byla stále stejná teplota vody (25°C) a filtr. Ryby tam mají taky pár větších kamenů a skrýš.

Nejvíc se akvárko líbilo asi kočce Čiki. Dívala se na rybky asi hodinu a zkoušela je ulovit přes sklo :D

A co vy máte rybičky?

Why wolfs? News

17. february 2011 at 20:33 | Kate |  Information
Asi jste si všimli že mám nový design. Nevytvářela jsem ho já, ale líbil se mi, myslím že se k blogu docela hodí. Mám ho odsud.  

Nějaké nové články..? Objeví se tu asi o víkendu, nebo zítra. Nebo možná až příští týden. Neberte to tak že na blog kašlu ale teď mě tak nějak nenapadá o čem psát. Je těžké najít téma které by zaujalo a přitom nebylo moc časté. Nemůžu ale čekat že by mě napadlo téma na které nikdo jiný ještě nepsal.

Něco mě ale napadá...znáte ten citát:

"Život není zlej, to jen lidi jsou svině."

Co si o tom myslíte? Je pravdivý? Neberte to tak úplně doslovně, autor učitě nemyslel všechny lidi na světe.

Nevím proč ale teď už nesedím každý den u všech oblíbených blogů. Asi není tolik času, kolik bych chtěla...a přitom já na vaše blogy chodím tak ráda :)

Znovu vám připomenu knihu tajemství. Přečetla jsem ji už skoro celou. Tedy přečetla jsem všechno co jsem přečíst potřebovala, chtěla. Tajemství vás změní. Ze začátku tomu nevěříte, i když chcete. V hlouby duše "víte" že tajemství nemůže fungovat. Ale ono funguje. Stačí si jen chtít a věřit tomu. Věřit vesmíru.

Nebudu se omlouvat za to že tenhle článek o ničem není. Ve skutečnosti jsem do něj vložila všechno co jsem chtěla. Nenapsala bych to jinak :)

The sims 2

14. february 2011 at 20:13 | Kate |  The sims 2
Napadlo mě napsat zase něco o sims. Tentokrát je to o mojí hře sims. Moje oblíbené sousedství, jak vytvářím simi, jaké používám downloady, proč mě hra baví atd. Tak se mrkněte. Budu ráda když napíšete nějaké komentáře :)1
Nejdříve jsem měla jen The sims 1. The sims 2 jsem si pořídila až pozděj. Nejdřív jsem žádné dodatky neměla ale postupně jsem si začala dokupovat další. Teď mám všechny kolekce a dodatky.

Nejdříve, asi první 2 roky jsem hrála bez downloadů. Pozděj jsem si je ale začala stahovat a hra je s nimi mnohem lepší. Simíci vypadají líp, mají hezčí vlasy, make up, oči a oblečení. Taky si můžete zařídit hezčí domy, nábytek, dekorace. Downloady se taky používají
hodně do komixů. Myslím že nejlepší na stahovaní jsou oficiální (hlavně anglické) weby, ty na kterých downloady přímo někdo vytváří. Pokud prohledáváte blogy abyste našli downloady, nejspíš nenajdete skoro nic nového, protože většina blogerů jen zkopíruje downloady z oficiálních stránek. Ale jsou i takový kteří ty downy sami vytvářejí. Tyhle lidi obdivuju, já bych něco takového neuměla. 
Super stránka na downloady je modsims ale musíte se registrovat a není to zdarma. Já stahuju třeba z peggyzone, raonsims, lianasims, xsims, raonsims a z dalších.
u
Sims komixy se mi moc líbí ale sama je nevytvářím. Nejdřív jsem chtěla ale chce to spoustu času a taky nejsem žádná profesionálka (nikdy jsem komix nefotila) takže by to nejspíš moc dobře nedopadlo. A asi by mě to brzy přestalo bavit, je to na dlouho.

V jakém sousedství nejčasti hraju? Teď hlavně v Šafránové zátoce, když jsem se sims 2 začínala, hrála jsem ve Veronově, potom jsem se přesunula do Krasohlídkova. Dlouho jsem hrála v Květolukách. Ve vysněné lhotě jsem hrála jen chvilku, (když mě nebavilo hrát ve městě) ale v Šafránové zátoce hruju už rok.
..
Hraju za víc rodin současně? Jak kdy, většinou jo ale když mě nějaká rodina baví, hraju s ní delší dobu. Každé rodině vymýšlím nějaký příběh, bez příběhu by mě to snad ani nebavilo.

Jak často hraju? Teď už moc často ne, podle toho jak je čas, ale většinou tak 2 krát nebo 3 krát za měsíc. Někdy třeba 2 měsíce nehraju, prostě podle nálady :)

Kdybych měla říct co si myslím o hře, tak bych řekla že souhlasím s tím že je to super hra. Moje nejoblíbenější, vždycky si ji ráda zahraju.

A co vy? Hrajete sims, baví vás to? Jaké používáte downloady? Fotíte komixy nebo si o sims píšete blog? Jaké máte dodatky, kolekce k sims? Máte sims 3 pokud jo, myslíte že jsou lepší než sims 2? Jsem zvědavá na vaše odpovědi.

Stmívání fotky

8. february 2011 at 18:59 | Kate |  Nature
V sobotu se mi povedlo nafotit krásné stmívání po západu slunce. Fotek mám asi 10 ale dám sem jen některé. Západ slunce jsem zahlídla z okna, potom jsem už jen chodila po poli a fotila. Nekopírujte, ani se zdrojem, prostě vůbec! Doufám že se vám budou líbit.


NEKOPÍRUJTE!!!

1
3
2
 Nekopírujte!

Recalculate everything

4. february 2011 at 20:29 | Kate |  What's up?


Na blog jsem přidala další počítadlo. Nepřišla jsem na to jak k počítadlu připočítat mých 538 návštěvníků za prosinec a leden. Proto tohle staré počítadlo nechám pod top listem. Stejně to nikdy nebude od začátku blogu, protože 18.8.2010 jsem počítadlo jestě neměla. Nevadí.

Jak se dívám na ten design, chtělo by to nějaký nový, jestli by ste mi někdo chtěli nějaký vytvořit, budu ráda. Pokud ne vytvořím nějaký svůj, pozděj.

Jak se tak dívám na ten nadpis, napadá mě že jsem v důležité fázi života, jak jsem tady už psala. Jakobych postoupila do další fáze. Už nejsem zmatená ale šťastná a přemýšlivá. Děkuju. Možná právě díky té knize Tajemství kterou čtu. Nechci psát článek právě o téhle knize, protože jsem o ví četla na jiném blogu a pté jsem si ji koupila. Myslím to tak že článek o téhle knize už existuje. Ale souhlasím s těmi kdo říkají že tajeství vás změní. Změní váš život...k lepšímu.

Ještě něco, nedávno jsem si vzpoměla na chupa chups. Jsou to moje nejoblíbenější lízátka (žádná jiná nejím). Nejradši mám jahodová, mám ráda všechny kromě colových. Když jsem byla malá byli to lízátka podobná vajíčkům s překvapením, byla u nich vždycky nějaká hračka. Chupa chups pochází z roku 1958 z Anglie. Překvapilo mě že jsou tak stará.

Takový zmatený článek o všem, co jsem chtěla napsat a na "samostatný článek" by to bylo příliš krátké.