March 2011

Okno

30. march 2011 at 20:51 | Kate |  Things
Už tolikrát jsem se koukala z okna a přemýšlela o životě. Pozorovala jsem okolí. Možná proto že jsem chtěla zjistit jaký je život, jací jsou lidé. Dívala jsem se na stromy, na mraky. Často se taky dívám z oken ve škole, hlavně když se nudím. No, asi nebudu jediná :D Když se dívám z okna napadají mě témata k článkům. Většinou takhle koukám z okna v pátek.


Někdy takhle sleduju jaké je zrovna počasí. Je zajímavý že počasí tolik ovlivňuje naši náladu. Když je slunko, teplo a krásně, mám lepší náladu než když je mlha, prší. Nikdy jsem neměla ráda takové to "typické" Anglické počasí- jemný déšť, zataženo a někdy mlha. Jak ti lidi můžou žít aniž by měli depku? To nechápu. Kdybych bydlela v takové deštivé zemi byla bych určitě pesimistka. Ráda se dívám jak po skle okna stékají dešťové kapky, vypadá to prostě úžasně.

Co vidím z okna svého pokoje? Vidím sousední dům, strom a možná trochu oblohu. Ráda se dívám z okna na hvězdy nebo měsíc. A kdybych chtěla, mohla bych zahlédnout cestu, po které občas projede auto.


Neberu okno jen jako součást místnosti. Kdybych byla v místnosti bez oken, něměla bych kam se dívat, protože hledět do zdi opravdu nechci. Nemohla bych přemýšlet o životě a pozorovat okolí. A kdybych nemohla pozorovat okolí, a přemýšlet o životě, nemohla bych psát úvahy a svoje názory.

Abychom světu porozuměli, musíme se od něj občas odvrátit. Abychom byli prospěšnější lidem, je třeba si je chvilku držet od těla.Who is best human?

25. march 2011 at 18:07 | Kate |  Life
Tak jsem tu zase, po docela dlouhé době. Nejdřív bych chtěla napsat, že už jsem řekla několika kámoškám o svém blogu. A jsem ráda že jsem to udělala :) Teď už se můj svět nebude dělit na normální a blogový. Hodně dlouho jsem přemýšlela nad tématem článku. Seděla jsem, hleděla na prázdný okýnko a nic mě nenapadalo. Nakonec jsem zvolila téma podle citátu. Napište svůj názor ;)

Zamyslela jsem se nad tímto citátem:
Nejlepšího člověka hledej mezi těmi které svět odsuzuje

Opravdu odsuzuzují ostatní nejlepší lidi? A kdo je to vlastně nejlepší člověk? Nejsem si jistá jestli je to myšleno jako- ten kdo má nejlepší povahu, chování- ale budu to brát takhle. Bylo by divný kdyby šlo o nejlepšího člověka třeba ve sportu, zpívání. Protože by asi nesedělo to odsuzování.

Jaký by měl být nejlepší člověk?
Já si myslím že by měl být hlavně sám sebou. Neměl by to být žádnej vrah, neměl by ubližovat ostatním. Nebo dokonce týrat zvířata. Asi by měl mít spíš dobrý vlastnosti. Ale nikdo nemá jenom dobrý vlastnosti- většinou máme i dost špatných. Osobně nevěřím že nějaký nejlepší člověk na světě existuje. Každý má své chyby.


A teď něco k odsuzování
Nejdřív bych se měla zamyslet nad tím proč by lidi ostatní odsuzovali. Možná protože jsou jiní, mají jiné názory, udělali něco špatného. Často se taky stává že lidi někoho odsuzují proto že patří do nějaké skupiny. Nebo odsoudí nějakou holku proto že má ráda např. růžovou barvu- určitě se najdou lidi kteří si budou myslet že je to Bárbína. Odsoudí ji a přitom ji třeba vůbec neznají. Prostě škatulkování, které nesnáším.

Takže je spousta lidí které někdo odsuzuje. Určitě někoho takového znáte, nebo se vám to taky stalo. Ale to že vás ostatní odsuzují neznamená že jste nejlepší člověk. Navíc ten koho odsuzují ostatní- třeba kvůli stylu- třeba taky někoho odsuzuje. Nevím jestli je ten citát mzšlený doslova, stejně mi není jasné v čem by měl být ten koho ostatní odsuzují nejlepší. Je nejlepší jen proto že má svůj styl, proto že je sám sebou? Sami sebou snad můžeme být beztoho aby nás ostatní museli odsuzovat. Nebo snad ne?

Myslím že úplně nejlepší člověk neexistuje. Pokud jo, tak ho stejně asi mezi těma 7 miliardama lidí nenajdeme. Může být kdekoli, může to být kdokoli. Je možné že všichni, kdo jsou sami sebou, a nechovají se hnusně k ostatním můžou být nejlepší. Ale jinak je najít nejlepšího člověka nemožné- protože každý má na nejlepší lidi svůj názor.

Who am I ?

18. march 2011 at 14:28 | Kate |  About me

Všimla jsem si že jsem nikdy pořádně nenapsala něco o sobě. Možná že ani nevíte jaká jsem. Našla jsem tenhle neobvyklý ale zajímavý řetězák.Ale trochu jsem ho upravila. Potřebovala jsem nějaký návod, něco co by mě postrčilo, návod o čem psát. Kdybych měla napsat něco o sobě jen tak, asi bych toho moc nevymyslela. Snad si článek přečtete.
*Napište co jste si o mě mysleli vy. Ještě předtím než jste si přečetli tento článek. Fakt mě to zajímá. :) *

Miluju tu písničku ♥

Chození po vodě
Jsi...
Upřímná?
Jak kdy, neříkám že jsem lhářka, většinou se snažím být upřímná. Ale tak abych někomu neublížila, ne vždycky mám odvahu říct svůj názor.
Sebevědomá?
Ne, ve skutečnosti si moc nevěřím. Často nemám odvahu říct svůj názor. Hodně mi záleží na tom co si o mě myslí ostatní.
Hodná?
Spolužáci a kamarádi říkají že hodná jsem, snažím se být na ostatní milá, pomoct když potřebují.
Přátelská?
Myslím že přátelská jsem. Občas jsem taky protivná ale k přátelům se snažím vždycky chovat hezky protože mi na nich záleží.
Uzavřená?
Ano. Řekla bych, že hodně. Na jednu stranu mám ráda společnost, ale důležité věci si nechávám uvnitř. Málo lidem důvěřuju. Jediná výjimka je internet- tady mám pocit že ostatní skutečně zajímá co píšu. A taky v kruhu blízkých přátel, a mezi příbuznými jsem otevřenější.
Samostatná?
Tak to nevím. Moc ne, potřebuju kolem sebe lidi kteří by mi pomohli, poradili.
Rozhodná?
Rozhodnout se, pokud jde o maličkosti, je snadné. Ale co se týká životních rozhodnutí, rozhodná nejsem.
Sobecká?
Myslím že ne.
Hádavá?
Občas :D
Ulhaná?
Neřekla bych že jsem ulhaná. Snažím se moc nelhat. Ale nemůžu říct že bych pořád mluvila jen pravdu.
Agresivní?
Nejsem.
Tvrdá?
Myšleno jako drsňačka? Tak k tomu mám hodně daleko.
Jemná?
To slovo se mi nějak nelíbí, ale ano, jsem jemná.
Milá?
Ano, vždycky se snažím být k ostatním milá.
Ukřičená?
Spíš ne. Mluvím dost potichu. Ale když mě někdo naštve...

Gumici :))

Máš ráda...

Společnost?
Společnost mám ráda, ale spíš několika málo blízkých kamarádů nebo jedné kamarádky. Ty lidi mě musí znát abych se mezi nimi cítila v pohodě. Ve velkých skupinách se moc dobře necítím.
Samotu?
Nemá ráda samotu. Někdy sama jsem, ale nemám z toho dobrý pocit.
Lidi kolem sebe?
Většinu z nich ano.
Přírodu?
Myslím že jo. Bydlím na vesnici, takže jsem často na zahradě.
Jídlo?
Jasně, že jo.
Když Ti někdo lichotí?
Potěší to, ale kdyby to bylo přehnané, tak by mi to vadilo.
Hudbu?
Miluju, ale nehraju na žádný hudební nástroj, netančím ani nezpívám.
Pořádek?
Jo, je mi líp když mám uklizeno. Né že by se mi do toho uklízení nějak chtělo :D
Smích?
Většinou ano. Ale pokud se někdo chechtá pořád a za každou větou následuje výbuch smíchu...je to dost otravný a nepříjemný. Nesměju se všemu, bývá těžké mě rozesmát.
Srandu?
Pokud si někdo nedělá srandu z ostatních, tak srandu ráda mám.

Věřím že...

Teď napiš...

Něco, co na sobě opravdu nesnášíš...
Mám nízké sebevědomí.
Co nesnášíš na životě...
S životem problém nemám, vadí mi že (někteří) lidi jsou takový svině...
A teď něco, co se Ti na sobě líbí...(Vlastnost/Vzhled)
Jsem snílek, často přemýšlím o životě. Snažím se nikoho neodsuzovat. Líbí se mi moje oči.
Co máš ráda na svých přátelích a proč jim tak věříš.....
Mám ráda že jsou tu pro mě když je potřebuju. Jinak je každý z nich jiný. Mám je ráda takové jací jsou, i s chybami. Nikdo není dokonalý. Abych někomu mohla věřit musím ho dobře znát. Většinou prostě cítím že jim věřit můžu.
Co nemáš ráda na svých nepřátelích?
Pomluvy, nadávky, přetvářku. Prostě že se ke mě chovají hnusně.
Tvůj oblíbený výrok?
Je těžké vybrat jen jeden, mám ráda spoustu citátů. Ale jeden z nejoblíbenějších je na obrázku.

snění

Co bych o sobě řekla...

Jsem milá, přátelská, veselá, kreativní, opatrná, pozitivní, bláznivá, snílek, nesmělá, přizpůsobivá. Někdy si myslím že vím jaká jsem opravdu dokonale. Jindy se mi zdá že se vůbec neznám. Nevím jestli mě znají ostatní. Přátelé jsou pro mě opravdu hodně důležití. Přátelé a rodina jsou pro mě nejdůležitější na světě, udělala bych pro ně všechno, život bez přátel by byl pustý a strašně smutný; jsem moc ráda, že je mám, vážím si toho. Hodně přemýšlím o životě a ostatních. Nesnáším pomluvy a drby. Nesnáším když mě někdo odsoudí dřív než mě pozná- když dá na první dojem. Protože já nejsem taková jaká se na první pohled zdám- skoro nikdo takový není. Dokážu se radovat z maličkostí. Ale taky mě plno věcí rozesmutní. Když mám nějaký problém, jsem nešťastná a nevím jak ho řešit. Ostatním se se svými problémy nesvěřuji. V těchto chvílích jsem pesimistka, i když jinak jsem optimistická. Ráda čtu o životě ostatních. Blogový svět je místo kde se nebojím napsat svůj názor.

Život je někdy zamlžený

PS: Obrázky jsem našla a přidala já z www.profilek.cz Vybrala jsem ty ve které věřím.

Death penalty

17. march 2011 at 10:26 | Kate |  Life
Měli jsme o prázninách napsat úvahu na toto téma, které mě hned zaujalo. Říkala jsem si že ho napíšu úvahu taky sem. Zajímalo by mě co si o tom myslíte, vy a jestli třeba souhlasíte?

V České republice byl trest smrti zrušen v roce 1991 poslední poprava v ČR byla v roce 1989. Nemohu říct že jsem přímo pro znovuzavedení trestu smrti, ale také to nechci úplně zavrhnout. Asi bych se rozhodla pro nějaký kompromis.


Proč si myslím že je trest smrti špatný? Kdo by tuto hroznou práci, zabití nějakého člověka, dobrovolně vykonával? Kdo by dokázal říct "Tohoto člověka popravte, odsuzuji ho k trestu smrti." a žít dál, bez výčitek svědomí. A také kat, nebo popravčí. Nemyslím si že by se někomu žilo dobře s pocitem že někoho zabil, přestože by zabil vraha, nezdá se mi to správné. Pokud by byl někdo odsouzený neprávem, a nebyla by prokázána jeho nevina, znamenalo by to že by zabili nevinného člověka. Také je tady možnost že vrah zabije oběť nešťastnou náhodou, třeba autonehodou.Proč si myslím že je trest smrti dobrý? Kdyby lidé věděli že pokud někoho zabijí, čeká je trest smrti, mnozí by si vraždu rozmysleli. Je možné, že by nebylo pácháno tolik trestných činů. Někdo by mohl říct že vrah si zaslouží trest smrti, protože sám někoho zabil. Ale ten kdo by zabil vraha, je stejně špatný jako samotný vrah. Ale i když bude vrah popraven, zemřelou oběť to nikomu nevrátí. Oběť je mrtvá tak jako tak.

Jak bych se tedy rozhodla? Pokud by byl nějaký člověk (vrah) odsouzen na doživotí, měl by mít možnost svobodně si zvolit jestli se rozhodne pro trest smrti nebo doživotní vězení. Většina lidí by si asi trest smrti nezvolila. Otázkou je co je horší: Sedět do konce života (třeba 50 let) ve vězení, například s výčitkami svědomí a nebo být popraven? Osobě která vraha popraví by se lehce asi nežilo stejně, ale mohla by si říct že vrah si tento trest sám zvolil. Museli zajistit aby vrah nebyl k trestu smrti přinucen, aby šlo vždy o jeho
svobodnou volbu.

Spring is coming

13. march 2011 at 7:30 | Kate |  Nature
Rozhodla jsem se že ten článek přecijen napíšu. Vždyť jsem se na ty prázdniny těšila 14 dní. Jo to jsem netušila co se den před nimi stane :( ...chybí mi. Dolehlo to na mě až ted večer. Ono číst depresivní a smutné články a staré deníkové zapisy na náladě taky moc nepřidá.


Poprvé jsem ucítila jaro v pátek asi ve 12:50 když jsme přecházeli venkem do tělocvičny. Bylo teplo a krásně svítilo slunko. Zaběhli jsme si jarní běh- 3 kolečka. Potom jsme hráli nějaké hry. Normálně tělák ráda nemám ale tenhle byl fajn. Vyučování mi končilo o půl 2 a plná optimismu jsem si užívala volna. Obvykle páteční odpoledne miluju- je přede mnou celý víkend a teď dokonce jarní prázdniny.

Ty mi začínají dneškem. Myslím že ti co mají prázdniny teď nebo měli v předposledním termínu, to mají nejlepší protože to venku opravdu vypadá tak že přichází jaro. Kdy jste je měli vy?


První prázdninový den jsem si užila (I když jsem článek začala depresivně) přijeli taky příbuzní, s 4 letým bratránkem, který mě vždycky rozveselí. Mám ráda svou rodinu a příbuzné- neměnila bych :) Odpoledne jsem strávila na zahradě. Už minulý týden jsme nakoupili kytky, které zasejeme- ale asi až v dubnu. Máme Frézie a potom ještě nějaké menší, nevím jak se jmenují. Jako každý rok si říkám že se o ně budu strarat, tak snad to letos dodržím. Na jaře miluju právě to jak všechno kvete, je příjemně teplo, svítí sluníčko, zpívají ptáci. Taky se rodí spousta zvířat. Máte taky rádi jaro?

*Fotky jsem fotila já, někdy loni.


Doufám že si prázdniny a přicházjící jaro všichni užijeme, chtěla bych aby bylo pořád tahkle krásně. Tedy těmprázdniny nemají, přeju alespon krásnej víkend.


Dedicated to deceased Čiki ♥

11. march 2011 at 17:56 | Kate |  Pets

Moje kočka Čiki, o které jsem tady už jednou psala, se asi před dvěma dny ztratila. Nevěnovala jsem tomu velkou pozornost protože kočky se toulají často, už párkrát se stalo že přišla po 2 dnech. Ani mě nenapadlo že by se nemusela vrátit VŮBEC. Dneska Odpoledne jsem se dozvěděla tu hroznou zprávu: Čiki přejelo auto. :((( Stalo se to dneska v noci nad ránem. Prý si toho všimla naše susedka, našla Čiki už mrtvou. Neumíte si představit jaké to je když tu větu uslyšíte. Je to jako by jste najednou přišli o všechny iluze, o naději že se vrátí. Ale pořád tomu nemůžu uvěřit, nedovedu jsem si přestavit že jsem bez ní. Měla jsem ji tak ráda. Vždyť jí bylo teprve 2 a půl roku. Přes tu cestu přecházela téměř denně. :( Brečela jsem a pořád jsem smutná, mám slzy v očích když si vzpomenu že už ji NIKDY neuvidím. :( Naděje že to nebylo ona je minimální, my jsme sice Čiki neviděli, ale sousedka ji znala. Navíc když se nevrátila domů. Všechno mi ji připomíná. Vzpmínám jak pozorovala rybky v akvárku, jak mě radostně vítala, vždycky mi dokázala zlepšit náladu. Doufám že věděla jak moc ji mám ráda. Věřím že ona mě ráda měla. Nikdy, opravdu nikdy na ni nezapomenu...

In our hearts will live forever ♥


Minutu ticha za všechny naše zemřelé čumáčky, i za ty ztracené.

Next favorite blogs

5. march 2011 at 12:32 | Kate |  favorite blogs
Oblíbených blogů mám víc a tady jsou další, které mám ráda. Baví mě číst jejich články a vždy se na tyto blogy ráda vracím. Je to jakoby pokračování oblíbených blogů, protože v menu by to byl moc dlouhý seznam. Možná, že časem budu přidávat další.

Tumblr_lkbu9pgxbc1qgdirgo1_500_large
zdroj obrázku:weheartit.com

Hanyuu-hime - její blog je úplně první který jsem si oblíbila, dřív jsem četla její články o sims, ted' jsou to články na téma, recenze a deníčkové články. http://t-h-e--s-i-m-s-2.blog.cz/
Caty-píše většinou články na téma, o všechem možném http://haf-haf-hafici.blog.cz
Sticky Bubblegum- má úžasné články na jakékoli téma, píše taky profesionálně pro dívčí weby, a nesmím zapomenout ani na její básničky. http://x-bubblegum-x.blog.cz/
Nanna-blog má hlavně jako deníček a píše povídky http://nanna-s.blog.cz/
KristenAxe- má úžasné články, píše deník a povídky, taky články na téma http://kirstenaxe.blog.cz/
(Ne)šílená Charlotte- líbí se mi její články, deník a citáty s fotkami http://imnotmadatall.blog.cz

different from other

3. march 2011 at 20:48 | Kate |  Feelings
Pusťte si písničku Pink Fucking perfect, myslím že se hodí článku.
  • Připadalo vám někdy že mezi určitou skupinu lidí nepatříte, nerozumíte si s nimi, máte úplně jiný styl a celkově jste prostě jiní? Jestli jo, tak víte že je to divnej pocit...nepatřit mezi ně. Říkáte si že by jste byli kdekoli jinde radši, né proto že by vám tito lidi třeba ubližovali, nebo nadávali, ale proto že jste prostě jiní. Je jedno jestli se pracně snažíte najít téma k hovoru, nebo jen posloucháte co říkají a sedíte mlčky- stejně se necítíte úplně v pohodě.

  • Tyhle spkupiny lidí se kterýma si nerozumíte bývají většinou vaši spolužáci, lidi z tábora, někdy lidi z jiné třídy nebo z kroužku. Prostě ti se kterýma musíte být pohromadě (asi těžko si vyberete spolužáky, nebo spolubydlíci na táboře) musíte s nimi nějak vycházet. Jenže právě to nějak vycházet je problém- jde o to že když nějak vycházíte se spolužákama, tak třeba potom když se rozdělujete do skupin- zůstanete sami. Právě proto že ve třídě sice vycházíte se všema ale s nikým nejste super kámoši, parta.

  • Ostatní z této skupiny vás berou jako tichého, nespolečenského, co si nerad povídá.. Ale váš problém není to že by jste byli nespolečenští ale to že se s těmito lidmi nemáte o čem se bavit, nemáte žádné společné zájmy a kecat pořád o škole je nuda.Často se taky stává že třeba mezi své bývalé spolužáky jste v pohodě zapadli zatímco s těmi novými si nerozumíte. Každý je jiný a nikdo si nerozumí se všema.


  • Kolik lidí z té skupiny opravdu ví jací jste? A ví to vůbec někdo z nich? Můžete být mezi lidma s kterýma si nerozumíte, šťastní? Budete se divit ale možné to je...ale musíte se naučit radovat z maličkostí, nebo si prostě zvyknout a neřešit že jste jiní. Neradila bych vám stoupnout si před tyhle lidi a snažit se je přesvědčovat o svém názoru který je úplně jiný než ten jejich. Nepřidělávejte si zbytečné problémy a snažte se moc nevybočovat z řady. Je šance že mezi ně někdy zapadnete? Jako optimiska jsem si vždycky říkala že jednou mezi ostatní zapadne každý že to chce čas.. Ane ne, neměla jsem pravdu...když si s nimi nemáte co říct tak se situace nezmění, leda že by jste se změnili vy. A to NIKDY nedělejte.


Nejdůležitější je zůstat sám sebou, nikdo vám nestojí za to aby jste se kvůli němu měnili. A ten který by za to stál, vás má rád právě takové jací jste- A nechtěl by aby jste se měnili.

  • Samozřejmě jsem zvědavá na vaš názory. Stalo se vám někdy že jste mezi nějakou skupinu lidí nezapadli?

Important info for SB

2. march 2011 at 18:00 | Kate |  SB
Tenhle článek ať si prosím přečtou všechni, u kterých jsem měla dřív napsané SB. Článek neplatí pro blogerky u kterých mám ♥ a taky...prostě nechtěla jsem jmenovat ty kterým je tenhle článek určený...ale snad každý pochopí jestli jde o něj nebo ne :)

Už delší dobu NEMÁM v oblíbených stránkách napsané- SB ♥ protože SB ruším, nechávám si jen oblíbené blogy. Pokud mě máte v odkazech tak si mě prosím nemažte. A pokud ne, tak si mě přidávat nemusíte. Co vlastně znamená že ruším SB?
  • Odteď NEBUDE obíhání blogů moje povinost, stejně ako nebudete muset obíhat vy. NEZNAMENÁ to ale že vaše blogy nebudu navštěvovat! Protože jsem nespřátelila proto abych nějaké SB měla, ale proto že se mi vaše blogy líbili ;)
  • Ale vadí mi když sem někdo nechodí vůbec. Myslím teď Adell a Vivinku. Proč jste teda spřátelovali když se vás na můj blog nebaví chodit?!
Proč ruším SB?
  • Jen tak, prostě se mi nelíbí když má někdo v pravidlech SB napsané musíš sem chodit a zanechat koment. Nemám totiž ráda povinosti a když chození na jiné blogy bere někdo jako něpříjemnou povinost a říká si omg, zase hrozně dlouhej článek..se tím budu muset číst tak ať na ten blog radši nechodí vůbec!
  • Takže teď otázka pro bývalé SB chcete dál zůstat mými oblíbenými blogy?

  • Jde mi jen o to mít ve svých oblíbených blozích blogy opravdu oblíbené... a jde mi o to mít stálé návštěvníky a blogy na které chodím ráda. Zároveň nechci brát obíhání jako povinost. Né že se ukážete jednou za 2 měsíce s komentem Ahoj jak je? Já se mám dobře bla bla bla hlási mi prosíííím blablabla a navíc s trapnou reklamou!