October 2011

You make me feel better

29. october 2011 at 20:05 | Kate |  Feelings
Dneska bude úvod trochu kratší. Stačilo aby mě napadla jedna věta a měla jsem celý článek. Nevím, jestli se vám bude líbit styl jakým je to napsaný, ale snad to není tak hrozný. Jinak doufám že si uživáte prázdniny :)

Určitě jste někdy zažili chvíle (nebo dny) kdy bylo všechno nanic, měli jste blbou náladu. Měli jste plno problémů a nevěděli jste jak je řešit. Nebo jste měli jeden velký problém. Když jste smutní chcete na jednu stranu sedět doma a poslouchat smutný písničky (i když mě osobně to vůbec nepomáhá) jenže na druhou stranu si potom připadáte strašně osamělí i když víte, že přátele máte. Neříkejte mi, že vám ani trochu nepomůže promluvit si s kámoškou nebo s někým koho máte rádi. Vím že někdy je strašně těžký o problémech mluvit, ale vám potom bude líp.
Chtěla bych napsat o lidech, kteří si vaše problémy vyslechnou. O těch, kteří se na vás nevykašlou, pomůžou vám nebo alespoň poradí. Když máte blbou náladu a napíšete jim, tak vás povzbudí. Třeba měli podobný problém, takže vám můžou poradit jak ho řešili. Nakonec si třeba problém musíte vyřešit sami, ale určitě je vám líp když víte, že vám někdo chce pomoct, protože mu na vás záleží.

Facebook


Forward to something

12. october 2011 at 18:37 | Kate |  Feelings
Nejdřív bych vám chtěla napsat pár slov k novému designu.
Nejdřív jsem hledala nějaký deštivý, možná podzimní obrázek, něco co by vystihovalo počasí a náladu venku. Nakonec jsem, ale uviděla tenhle obrázek, který mě zaujal. Je barevný a veselý, přestože zobrazuje deštivý den. Možná jste si všimli že jsem změnila i nadpis blogu. Jak to myslím, najdi duhu? Naučte se vidět šedý deštivý den barevně. Hledejte pozitivní věci, najděte slunce, i kdyby jste měli pocit, že ve vašem životě žádné nesvití. Nenechte si zkazit náladu smutnou šedí, kterou vidíte všude kolem.

(Teď nechci psát o těšení se na akce, dny, nebo lidi, budu psát o těšení se na věci.)
Taky se vám stalo, že jste se na něco těšili a když jste to získali, zase tak skvělé vám to nepřišlo? Nebo jste měli pocit, že jste od toho čekali víc? Těšili jste se třeba na nějakou knížku a když jste ji najednou měli doma, nechtělo se vám ji číst, ani jste nevěděli proč? Najednou vám na tom vůbec nezáleželo, bylo vám jedno jestli tu knížku máte nebo ne. Možná jste našli něco nového, co vás baví, něco jiného na co se těšíte.

Live for today

2. october 2011 at 19:02 | Kate |  Life
Září inspiraci nepřineslo, ale článek na téma (které mě náhodou napadlo) pro vás mám. Jako vždy jsem otevřela blog, podívala se na prázdné bílé pole článku, napsala pár nesmyslným vět které jsem zase smazala a chtěla jsem blog zavřít. Jenže najednou jsem nápad měla. Doufám že to nebude úplně špatné. Uvědomila jsem si že hlavní důvod proč články píšu jsou komentáře a čtenáři. Zajímají mě vaše názory na můj názor. Tak hlavně nezapomeňte pár slov napsat :)

Každý den se vám stane něco zajímavého. Jestli si vedete deník, určitě se vám nestalo že by jste o nějakém svém dni neměli co napsat. Nebo se vám to možná stalo, ale bylo to protože jste nad svým dnem dostatečně nepřemýšleli. To že třeba váš život není tak zajímavý jako život ostatních lidí co znáte, rozhodně neznamená že je váš život nudný.

Skoro každý den jsme ve škole. Když se nad tím zamyslíme začneme si okamžitě stěžovat na milion písemek, úkolů a nudy. Jenže škola je zároveň místo kde si popovídáte se spolužáky, přáteli, potkáte plno lidí. A to přece není nuda. Po škole určitě děláte spoustu zajímavých věcí. Jdete ven, sedíte u pc nebo třeba máte kroužek apod. Něco zajímavého se vám může stát i cestou.

Tumblr_lrp4p7juty1qeqzpuo1_500_large
(Zdroj obrázku: http://weheartit.com)
Taky se vám stává že někdy žijete od víkendu k víkendu? Už od pondělí se těšíte na pátek odpoledne, v neděli si začnete stěžovat že "zítra je zase škola" a tak to jde pořád dokola? Kam se takhle ale dostanete? Dočkáte se prázdnin (třeba dokonalých), po kterých bude zase škola a tak pořád dokola. Co byste z toho života měli kdybyste si pořád stěžovali? Nejspíš nic. Neříkám že máte chodit rádi do školy, ale na každém dni si můžete najít něco dobrého. Co když začnete pondělí s blbou náladou a odpoledne se vám stane něco úžasného? Nebude vám vadit že jste si ten dokonalý den kazili tím že jste měli blbou náladu, byli na ostatní protivní a třeba se i s někým pohádali?