November 2011

People live in rush

8. november 2011 at 12:00 | Kate |  Life
Téma mě napadlo zase úplně náhodně. Komentáře od vás mě vždycky potěší, tak doufám, že nějaké napíšete :)

Určitě znáte takový ten každodenní shon, kdy musíte ráno vstávat i když se vám nechce. Během dne toho ve škole spoustu zažijete, navíc píšete písemky nebo vás někdo zkouší. Odpoledne má většina lidí kroužky, nebo sedí u pc, někdo jde ven s přáteli. Potom se učíte a děláte úkoly. Musíte řešit spoustu problémů. Často si stěžujete na to, že nestíháte. Těšíte se na víkendy, venky a prázdniny. Vlastně ve všední dny žijete ve spěchu, skoro pořád je do dělat a tak se nenudíte. Možná si taky stěžujete na to jak toho máte moc a nestíháte vše co by jste chtěli, nebo měli. Napadá mě otázka...Opravdu je tenhle život ve spěchu, hrozný a stresující?

Učit se na plno písemek a dělat spustu úkolů rozhodně je hrozný. Dělat pozdě večer referát který máte mít hotový další den, taky není dobrý. Hrozně často věci co máme udělat odkládáme. Buď protože musíte dělat něco jiného, nebo protože se vám prostě nechce. Potom toho máte najednou strašně moc. Tento stresu určitě rádi nemáte.

Dietrich-klaus-rush-hour_largezdroj obrázku: weheartit.com

Don't be so hard on yourself

1. november 2011 at 16:19 | Kate |  Life
Možná patříte k sebevědomím lidem, kteří si věří a sice uznají své chyby, ale taky ví v čem jsou dobří a umí si říct, že si jim něco fakt povedlo. Pokud k nim patříte, máte štěstí.

Protože jestli sebevědomí nejste, určitě máte někdy chvilky kdy se vám zdá že se vám nic nedaří. Například nakreslíte obrázek, a i když vám ho 5 lidí pochválí, vám se stejně zdá nepovedený. Často kritizujete svůj vzhled nebo svoje chování.

Opakujete si jaké jste udělali chyby a pořád se tím trápíte. Přitom, když udělá chybu vaše kamarádka nebo někdo, neberete to tak tragicky a brzo mu odpustíte.

221_large