December 2011

Perfect stories

23. december 2011 at 13:02 | Kate |  My favorites
Tak jsem se tady zastavila, hlavně abych vám popřála šťastné a veselé vánoce, snad dostanete všechno co si přejete. Protože ale nechci psát další článek o vánocích, vybrala jsem si téma nejoblíbenější knihy, filmy a seriály.

Dobrých knih je hodně, ale těch které vám připadají dokonalé, zase tolik není. Každému se líbí jiná kniha, stává se, že má vaše nejoblíbenější kniha spoustu kritiků. Žádná kniha se nelíbí všem, každému nemusí být sympatické postavy v knize, mají rádi jiný žánr knih nebo se jim třeba nelíbí jak spisovatel/ka píše. Každý člověk je jiný, bylo by divné kdyby všichni měli rádi stejné knihy. Navíc spousta lidí nečte vůbec. Občas si přečtu nějakou recenzi na knihu, ale knihy si vybírám podle sebe, recenzemi se při výběru neřídím. Několikrát se mi stalo, že mě nějaká kniha zklamala nebo naopak příjemně překvapila.

5332474453_64e22f9d6e_z_large
Když čtete opravdu dobrou knihu, jakoby jste zapomněli na okolí, ponoříte se do příběhu a do děje. Nejraději by jste tu knihu přečetli hned celou, jen aby jste se dozvěděli jak příběh skončí. Pokud má kniha nějaké pokračování, chcete si ho přečíst. Nevím, jestli čtete své oblíbené knihy podruhé. Já většinou ne, ale občas si čtu znovu své oblíbené části knihy.

Se seriály a filmy je to podobné. Každému se líbí něco jiného. Pokud najdete pro vás dokonalý seriál, těšíte se na další díly a nejraději by jste ho sledovali pořád. Své oblíbené seriály sleduju klidně víckrát, vracím se ke starším dílům a pořád mě to baví. Najít opravdu dobrý film, který by vás bavil od začátku až do konce, taky není lehké.

Někdy se mi třeba film celou dobu líbí, ale potom mě zklame konec filmu. Neřeším jestli příběh skončí šťastně nebo tragicky. Jen mi trochu vadí, když film nebo kniha nedopadne tak jak bych si přála. Najít zajímavý a opravdu dobrý příběh, který by se vám líbil od začátku až do konce, opravdu není lehké.

Something about happiness

6. december 2011 at 16:42 | Kate |  Citations
Napadlo mě, že bych sem mohla začít přidávat některé své oblíbené citáty a napsat na ně svůj názor. Budou to kratší články, než ty které normálně píšu, ale snad vám to nevadí :)

Před pár měsíci jsem sledovala Pretty little liars, v jednom díle řekla Hannina babička 3 věty, které se mi zalíbily.

"Štěstí?! Co je to štěstí? Krávy jsou šťastné a končí v hamburgrech."

Myslím si jsem si, že měla pravdu. Všichni si přejeme být šťastní, ale štěstí přitom není žádná jistota. To že jsme šťastní dnes, neznamená, že budeme šťastní i zítra. Nikdy nevíte, co se může stát, nevíte jaká bude vaše budouctnost. Dneska jste šťastní a za pár let může být všechno jinak- možná budete mít nudnou práci, nebo se přestěhujete a přestanete se vídat s přáteli. Udělat něco co nám zničí zbytek života, jen proto, aby jsme byli pár hodin šťastní, nebývá vždycky dobré. Štěstí většinou přichází nečekaně, třeba i ve dnech kdy si myslíte, že lepší už váš život nikdy nebude. Přestože štěstí někdy netrvá tak dlouho, jak bychom si přáli, je to krásný pocit :)

Hello, December

2. december 2011 at 17:41 | Kate |  What's up?
Každý den je jiný a přesto mi občas připadají všechny stejné. Ráno se mi nechce vstávat a večer se mi nechce spát. Už dlouho si říkám, že bych měla napsat nějaký článek. Takz bzch mohla upravit rubriky, protože sama nevím, kam které články zařadit. Jenže vždycky skončím u toho, že nevím o čem psát. Časem určitě změním vzhled blogu, chtělo by to něco prosincového.

Už se těším až napadne sníh, zasněžené město a krajina jsou hned hezčí. Vlastně jsem si ani neuvědomila, že za 3 týdny budou vánoce, nemám nakoupené dárky a nevím co si k vánocům přeju, nic jsem si ještě nevybrala. Většinou to nenechávám na poslední chvíli, asi se po něčem poohlídnu příští nebo další týden.

Často jsem někde četla názor lidí, kteří nemají rádi vánoce hlavně proto, že dárky se můžou dávat během roku, ne jen 24. prosince. To je sice pravda, samozřejmě můžeme dávat lidem dárky i jindy během roku, ale o vánocích má to předávání dárků prostě úplně jinou atmosféru. Když se sejdete s celou rodinou a vánočního stromečku je to něco jiného, než když dáváte někomu dárek třeba k narozeninám. Samozřejmě mi o vánocích nejde ani tak o dárky, jako o celou tu atmosféru- pohodu, pečení cukroví, zdobení stromečku, koledy, sníh. Navíc máte prázdniny, můžete chodit ven. Hodně lídí jezdí na hory nebo navštěvuje příbuzné. Vánoce prostě mají svoje kouzlo :) Myslím si, že prosinec je nejkrásnější měsíc v roce, mám ho opravdu ráda.
[zdroj obrazku>weheartit.com]
Tumblr_lvhy8p2cd91qfqoopo1_500_large