January 2012

Tickets

26. january 2012 at 16:00 | Kate |  Things
Nejdřív se chci omluvit, protože tenhle článek bude dost krátký. Jenže jsem to nechtěla moc dlouho okecávat, a žádné další téma které by se hodilo k článku mě nenapadlo. Možná je to jen nepodstatná blbost, ale stejně jsem o tom chtěla něco napsat. Ještě bych mohl dodat, že plánuji napsat dva další delší články, téma už mám, tak snad se tu objeví [: bude se mi chtít je napsat] ještě před prázdninami. Jinak, přístí týden jdu na recitační soutěž, tak jsem zvědavá, kde najdu nějakej příběh - kratší než půlstránkovej. Kdyby jste o něčem věděli [pochybuju] kdyžtak napište.

Tumblr_lifse5nbry1qfjraoo1_500_large
V buse si nejčastěji sedám někam doprostřed a dívám se z okna. Cesta ze školy mi trvá chvilku, asi čtvrt hodiny. Nesnáším když mi bus těsně ujede (stalo se mi to nedávno, prostě jsem ho viděla jak odjíždí) a já potom musím čekat na další. Bus kterým jezdím (odpoledne) naštěstí nebývá přeplněný. Někdy bych chtěla jet anglickým busem, tím krásně červeným.

Protože busem nejezdím moc často, tak by se mi nevyplatila žádná měsíční jízdenka. Protože platit přímo penězi je dražší, už několikrát jsem si koupila takovou tu dlouhou jízdenku s dvaceti políčky. Každou jízdu mám označit tři políčka. Jenže se mi často stává, že mám jízdenku pomačkanou (nejde skoro vůbec narovnat) tak ji potom do "toho žlutýho krámu" vůbec nemůžu vecpat. Buď musím označit víc políček nebo se na to vykašlat a zaplatit normálně penězi. Navíc si představte, že jste v buse a za vámi je řada lidí co čeká až si označíte jízdenku.. No, nemá cenu to řešit, protože tuhle jízdenku stejně budu používat dál. A až si koupím novou, tak budu muset dávat bacha aby se nepomačkala nebo nezmokla.

School

13. january 2012 at 21:29 | Kate |  Citations
Ještě jste na mě nezapomněli? Musela bych psát častěji, aby sem chodilo víc lidí. Jenže já se tu vždycky objevím, s tím, že bych měla něco napsat - protože mě nic nenapadne, zase odejdu. Mám ráda pátky 13. nejsou pro mě nešťastné. Napsala jsem článek o škole, zamyslela jsem se nad citátem, který jsem nedávno našla. Budu ráda, když si článek přečtete a napíšete komentář :)

3285_large
Nedávno jsem našla tenhle citát a přemýšlela jsem jestli je pravdivý. Opravdu nám bude škola chybět? O tom, že by někomu chybělo učení se a písemky dost pochybuju. Asi je to myšlený tak, že nám budou chybět přátelé a třeba i spolužáci. Zajímalo by mě jak na školu budu vzpomínat za pár let. Jsem zvědavá jak to bude vypadat na nějakém třídním srazu po pár letech (jestli něco takového bude).

Jinak vůbec nevím, co chci v životě dělat. Vím jaká povolání bych dělat nechtěla (nebo neuměla), ale nenapadá mě co by mě bavilo. Dřív jsem si myslela, že bych mohla jet třeba po maturitě někam do zahraničí. Jenže vůbec nevím jestli bych se tam domluvila a co bych přesně dělala.

Myslím si, že o žádné škole vlastně nemůžeme říct, že ji máme rádi. Těžko bude mít někdo rád učení, písemky, raní vstávání a podobně. I když si třeba pečlivě vybíráte na jakou střední školu půjdete, a dostanete se na takovou školu na jakou jste chtěli nakonec řeknete, že ji nesnášíte. Ale díky škole potkáme spoustu lidí, co by jsme třeba jinak neznali. Jestli nám na škole něco bude chybět, tak oni :)

Myslíte si, že vám bude škola chybět? Už víte jakou práci chcete v životě dělat?