Sooner or later, everybody dies

26. february 2012 at 19:33 | Kate |  Life

Jo, baví mě psát úvody. Ani nevíte jak dlouho jsem hledala nějaký obrázek. Nevím proč, ale s vymýšlením nadpisů a hledáním obrázků k článku si vždycky dávám práci. Nakonec jsem vybrala jen nápis.

Určitě jste už slyšely, že život je boj. Spousta věcí co se vám stane se zdá nespravedlivých. Nikdo nemá bezproblémový život a nic nedostanete zdarma, nestává se, že by vám štěstí spadlo k nohám bez toho aby jste pro to něco udělali. Za všechno se platí a nic netrvá věčně. Opravdu to tak je? V životě přece existuje spousta pozitivních věcí a občas se vám přihodí něco úžasného, co jste nečekali. Vidět život úplně objektivně není možné. Když máte dobrou náladu, je pohled na život trochu jiný, než když jste smutní.

Občas přemýšlím nad tím, jaká budu za několik let. Jakou budu mít práci, budu do ní chodit ráda? Budu cestovat? Jací budou moji přátelé a rodina? Jak se změní moje chování a pohled na svět? Jak dlouho budu žít? Budu šťastná? Přečtu si za pár let svůj blog a zasměju se svým článkům, protože budu mít úplně jiné názory?

Nedávno jsem měla za úkol (do školy) napsat svůj životopis za 20 let. Měla jsem si vymyslela jakou jsem vystudovala vš, kde jsem pracovala atp. Vůbec jsem nevěděla co psát. Věděla jsem, jaká povolání bych dělat nechtěla, ale neměla jsem tušení jakou práci si vybrat. Našla jsem si seznam povolání a postupně ho proškrtala. Z toho co mi zbylo jsem vybrala povolání související s ekonomií. Našla jsem si na netu tomu různé kurzy a vypsala toho do životopisu co nejvíc. Ale ve skutečnosti může být všechno úplně jinak, kdoví jestli by mě ekonomie bavila. Tohle psaní o budoucnosti nemám moc ráda, protože o ní vůbec nemám představu. Navíc, nikdo neví co se může stát.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

To, že "Nic není nemožné." je...

pravda
blbost
naivita
optimismus
naděje

Comments

1 Caty Caty | Web | 26. february 2012 at 20:05 | React

Vždycky jsme si myslela,jak moc se změním.Jenže ne,jsme pořád stejná jako ve třinácti,možná ano,vyspěla jsem,ale nepřijde mi to tak.A přitom jakoby všichni kolem mě stárli,řešili strašně závažný věci.Kdežto já?Já se zabývám en samými věcmi,co mě baví,nepřemýšlím proč,to tak je..prostě to tak je a důvody kvůli kterým se to tak stalo nezkoumám,neštárám se v tom do hloubky..to,co je složité nebo mě nebaví prostě nedělám,přenechám to jiným,vyhýbám se tomu.Není to dobře,člověk by přece měl překonávat překážky.Ale prostě..občas mám pocit,že potřebuju někoho kdo by mě vedl,navigoval správným směrem..

2 Spiiiidy Spiiiidy | Email | Web | 26. april 2012 at 0:33 | React

Sooner or later, everybody dies ...
That's nice ...
But ...
What's happening now?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement