February 2013

World's problems

25. february 2013 at 17:55 | Kate |  Life
Ano, článek po milionech let. Snad jste na mě ještě nezapomněli. Tentokrát na téma problémů, došla jsem k celkem zajímavému závěru, jestli se to tak dá říct.
Omlouvám se za trochu zvláštní styl psaní. Obrázky jsou z weheartit.com, jako obvykle.

Proč jsou lidé nespokojení s dnešním světem? Myslím, že za to můžou jak "obecné" problémy, tak ty osobní. Obecný problém je třeba nedostatek pitné vody a hlad (v některých zemích…), nemoci, války, globální oteplovaní, problém sehnat "dobrou" práci (to se sice netýká všech, ale rozhodně to není zanedbatelný problém). Asi nejvíc "obecných" problémů souvisí s chudobou, která se myslím většiny obyvatel Evropy netýká, ale to neznamená, že nad ní můžeme jen tak mávnout rukou.

Tumblr_makh8uhybg1rghpico1_500_large

Lidé se potýkají s nejrůznějšími osobními problémy. To jsou například neúspěchy, nespokojenost se vzhledem, hádky, rozchody, zklamání… nemá smysl to všechno vypisovat, protože sami nejlépe víte, jaké problémy máte vy nebo lidé, co znáte. Nikdo nemá dokonalý život. Každý se někdy cítí mizerně. Všechno se na něj sype a musí nasadit falešný úsměv. Potom nadává na svět a společnost. Se světem celkově nebudeme nikdy úplně spokojení, vždycky se budou dít špatné věci. Nesmíme zapomínat, že se děje také spousta těch dobrých. Věřím, že každý člověk má někdy šťastné období, kdy je se svým životem spokojený. Je důležité snažit se myslet pozitivně, i když to není vždycky jednoduché. Nic není bez chby, ale to neznamená, že musíme chyby ve věcech hledat. Vždycky to může být horší...nebo také lepší.

Bd9fog6ceaaxe8h_large

Myslím, že spousta problémů pramení z toho, že každý člověk je jiný. Jasně, tak to má být, každý je originál. Nechtěla bych, aby byli všichni stejní. Jde o to, že když je každý jiný, tak si také jinak představuje, jak by měl svět "správně" vypadat. Potom porovnává svět (tak jak ho vidí) se svou představou ideálního světa a vidí chyby. Lidé mají různé záliby, baví je různé věci. Chtějí si najít přátele s podobnými zálibami. Pokud nikoho takového nepotkají, pochopitelně z toho nejsou nadšení. Nadávají na společnost. Dobrý příklad je hudba. Větu: "Jak tohle může někdo poslouchat?!" Slyšíte v dnešní době asi často. Každému se líbí něco jiného, ale to pro některé jedince není důvod nechat ostatní na pokoji... Na druhou stranu, kdo by nechtěl mít ve svém okolí víc lidí, kterým se líbí stejná hudba?